Elnökségi - 2012.12.14.

2022.12.15

Szerdánként kora délután a Balassi Kórus próbái szoktak zajlani, december 14-én azonban rövidített elnökségi ülést tartottunk. Galló István nyá. ezredes, a Balassi Egyesület elnöke köszöntötte a megjelenteket, majd tájékoztatott a 2023-as év várható programjairól. Mivel december 09-én a szokásos évzáró közgyűlés a Stefánián elmaradt, ezért felhívta a figyelmet arra, hogy az esedékes tagdíjakat majd csak a jövő év folyamán várjuk befizetni az egyesületi tagoktól.
Egy új tagfelvételre is sort került: sokunk régi ismerőse és kollégája, dr. Bertalan György nyá. alezredes - aki a Bajtársi Hírlevél főszerkesztője - kérte felvételét, amelynek örömmel tettünk eleget. Még egy fontos bejelentés is elhangzott: Nacsa László nyá. alezredes újból számítógépes tanfolyamot indít 4 fő részére, mivel ez egyszer már érdeklődésre tartott számot, s valószínűleg most is így lesz.
S mindezek után következett a nap fénypontja, ugyanis 3 születésnapját ünneplő tagtársunkat is köszönthettük köreinkben: Ipacs József nyá. ezredest 75., Sásik László nyá. ezredest 75., valamint Vörös László nyá. alezredest 70. jubileumi születésnapján. Mindhárman letagadhatnának az éveikből, mivel megőrízték egyenes, katonás tartásukat és az évek múlása ellenére a jókedélyük sem veszett el. Kívántunk nekik mindannyiunk nevében további jó erőt, egészséget és, hogy még sokáig ünnepelhessünk együtt. Munkája miatt nem tudott részt venni kórusunk szintén kerek születésnapos tagja, Kiss Zsuzsanna, akinek ezúton is kívánunk boldog születésnapot, jó egészséget!
Természetesen Hoffmann Ernő nyá. alezredes most is meglepett bennünket a finom tortával, ami a születésnaposoknak dukál, így teljes volt a felhozatal a pogácsa és a töpörtyű kíséretében a koccintás mellé.

N.Cs.E.

01_20221214.jpg